Вона порушила роль української літератури в світі. Писала українською, російською, французькою мовами. Виступала як критик, редактор петербурзького журналу "Переклади кращих іноземних письменників".
середа, 28 грудня 2016 р.
четвер, 22 грудня 2016 р.
Марко Вовчок стала "обличчям" Google
Пошуковик Google присвятив дудл до 183-річчя української письменниці, поетеси та перекладачки Марко Вовчок.
Марко Вовчок народилася у збіднілій дворянській сім'ї. Виховувалася в приватному пансіоні в Харкові. На формуванні поглядів письменниці позначилося тривале перебування в інтелігентних сім'ях родичів. Пізніше - спілкування з видатними літераторами, серед яких Тарас Шевченко, Іван Тургенєв, Микола Некрасов, Пантелеймон Куліш. За кордоном зустрічалася з Менделєєвим, Бородіним, Герценом, Толстим, Жюлем Верном.
У 22 роки вийшла її перша збірка. Найвищого мистецького рівня Марко Вовчок досягла у зображенні трагічної долі жінки-кріпачки, яка в тогочасному суспільстві була найприниженішою. У своїх творах засуджувала кріпосне право. Описувала історичне минуле України.
МОН оголосило конкурс підручників для 9-го класу
Міністерством освіти і науки оголошено конкурсний відбір проектів підручників для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів. Конкурс стартував 19 грудня 2016 року.
Також відомством затверджено перелік навчальних предметів та назв підручників, які підлягають конкурсному відбору, та перелік навчальних предметів і назв підручників, що можуть перекладатися на мови національних меншин.
До 26 грудня 2016 року має бути сформований склад експертів відповідно до кожної назви підручника.Наказом Міністерства освіти визначено основні етапи, терміни та інші особливості проведення конкурсу.
вівторок, 20 грудня 2016 р.
Уряд визначив, як школам популяризувати герб і гімн
Кабінет Міністрів затвердив план заходів щодо популяризації державних символів України та виховання поваги до них у суспільстві. Відповідне розпорядження підписано прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.
Урядовий документ містить перелік заходів, що мають здійснюватись органами державної влади, в тому числі і у навчальних закладах країни, з метою популяризації державних символів.
Зокрема, на МОН, Мінкультури, Український інститут національної пам’яті та обласні державні адміністрації покладено проведення серед учнівської та студентської молоді конкурсів творчих робіт, присвячених державним символам України.
Також Міністерство освіти разом з обласними державними адміністраціями мають забезпечити обладнання у дитячих садках, школах та позашкільних навчальних закладах куточків державних символів України, проведення педагогічними працівниками роз’яснювальної роботи серед учнів із шанобливого ставлення до державних символів.
понеділок, 19 грудня 2016 р.
16 грудня 2016 року в Жовтоводській гуманітарній гімназії імені Лесі Українки з поглибленим вивченням іноземних мов для бібліотекарів шкіл міста відбувся міський семінар " Впровадження в роботу шкільної електронної бібліотеки «ШБІЦ-інфо».
ПРОВІДНА ІДЕЯ:
комп’ютерні технології – необхідна умова формування сучасного іміджу шкільного бібліотеки.
Матеріали семінару:
четвер, 15 грудня 2016 р.
Оприлюднена онлайн Хрестоматія дитячої літератури
На сайті Міносвіти розміщена електронна версія Хрестоматії сучасної дитячої літератури у двох томах для 1-2 класів та 3-4 класів. Про це повідомляє прес-служба МОН.
За повідомленням МОН, зазначена книга входить до серії «Шкільна бібліотека» для початкової школи, що вперше за історію Незалежності друкується за бюджетні кошти і вперше виставлена у вільний доступ в електронному вигляді ще до того, як буде доставлена до всіх шкільних бібліотек.
За словами Лілії Гриневич, в книзі зібрані твори як живих класиків дитячої української літератури, так і молодих письменників, які лише почали завойовувати серця українських дітей.
пʼятниця, 9 грудня 2016 р.
Поки в душі вогонь…
« Поки в душі вогонь…» під такою назвою 7 грудня до Дня збройних сил України в НВК №6 «Перспектива» була проведена творча зустріч з поетом – земляком. На зустріч були запрошені учні 7-10 класів, адміністрація школи і вчителі. Присутні мали нагоду спілкуватися з керівником штабу підполковником Жовтоводського козацького товариства імені Івана Сірка О.Г. Бережним.Бібліотекар Капля Тетяна Володимирівна провела попередню роботу: оформила книжкову виставку «Будуй в душі свій храм»», відібрала вірші поета, склала сценарій. Ведучі Бока О.А., Гурецька Мирослава, Аврашова Єлізавета познайомили присутніх з біографією поета, його творчою діяльністю.
понеділок, 5 грудня 2016 р.
Тіна Кароль потрапила до шкільної програми
Хіт відомої української співачки Тіни Кароль під назвою "Україна – це ти" відтепер додали до обов'язкового вивчення у школах.
Пісню, авторство якої належить Кароль, вже охрестили дитячим гімном нашої країни, адже в її тексті – яскраво патріотичні настрої. З цієї причини хіт вирішили включити до музичної програми учнів.
Його внесли у "Хрестоматію української дитячої літератури для читання в 1-2 класах". У підручнику є текст та ноти, щоб діти могли вивчити слова і одразу заспівати на занятті.
середа, 23 листопада 2016 р.
Міжнародна науково-практична конференція
„Організація і методика створення галузевих бібліотечно-інформаційних ресурсів для освітянської галузі України”
17–18 листопада 2016 р.
17 листопада 2016 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського за сприяння МОН України та НАПН України відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Організація і методика створення галузевих бібліотечно-інформаційних ресурсів для освітянської галузі України». Наукова дискусія тривала навколо проблем сучасних тенденцій формування національного інформаційного простору, бібліотечно-інформаційного забезпечення освіти, менеджменту управлінської діяльності, інноваційних підходів в організації бібліотечної роботи, розвитку інформаційно-комунікаційної діяльності бібліотечних центрів тощо.
Відкрила конференцію директор ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, д-р пед. наук, професор, член-кореспондент НАПН України Л. Д. Березівська. Із вітальним словом виступили д-р пед. наук, професор, дійсний член НАПН України, академік-секретар відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України О. В. Сухомлинська; начальник відділу комунікацій Державної наукової установи Інституту модернізації змісту освіти МОН України О. В. Николюк.
У роботі заходу взяли участь науковці ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, представники МОН України та НАПН України, директори й бібліотечні фахівці національних і державних бібліотек України, наукових установ, науково-педагогічні працівники ВНЗ різних регіонів України, науковці Педагогічного музею України, завідувачі бібліотек обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, методисти, бібліотекарі професійно-технічних і загальноосвітніх навчальних закладів,в тому числі бібліотекар Жовтоводської гімназії Какуша А.С. а також науковці з Польщі, Республіки Казахстан, Білорусі. Відбулося нагородження освітянських бібліотек-ювілярів.
вівторок, 15 листопада 2016 р.
Конкурс підручників для
9 класів розпочнуть незабаром
Міністерство освіти і науки повідомляє, що конкурсний відбір проектів підручників для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів буде розпочато найближчим часом. Про це йдеться у листі МОН до потенційних учасників конкурсу підручників.
Зокрема, у відомстві зазначають, що міністерством вже затверджено Положення про конкурсний відбір проектів підручників для 9 класу, а конкурсний відбір буде оголошено одразу після його державної реєстрації у Міністерстві юстиції.
Планується, що подання комплектів конкурсних матеріалів триватиме до 26 грудня 2016 року
понеділок, 14 листопада 2016 р.
МОН перевіряє всі підручники останніх років
Міністерство освіти проводить ретельний аналіз змістової частини навчально-методичної літератури, що видана впродовж 2012-2016 років та має відповідний гриф відомства. Відповідний наказ підписаний першим заступником міністра освіти Володимиром Ковтунцем.
Згідно з документом, перевірка здійснюється на предмет відповідності навчальної літератури реаліям сучасності.
Вже до 15 грудня Інститут модернізації змісту освіти має узагальнити висновки Науково-методичних комісій МОН щодо аналізу змісту навчальної літератури.
Після цього видавці навчальної літератури отримають інформаційні листи щодо відповідності змістового матеріалу їх навчально-методичної літератури сучасним реаліям України.
Також Міністерством освіти створена робоча група з розроблення проекту оновленого Порядку надання навчальній літературі, засобам навчання і навчальному обладнанню грифів та свідоцтв Міносвіти.
Як відомо, рішення про перегляд змістової частини навчально-методичної літератури викликане ситуацію зі скандальною програмою для шкіл "Сімейні цінності", зміст якої був розкритикований експертами та громадськістю.
четвер, 10 листопада 2016 р.
Зустріч з письменником Григорієм Гусейновим
Зустрічі з письменником, лауреатом Національної премії
імені Тараса Шевченка, нашим земляком Григорієм Гусейновим, котрий тривалий час
мешкає в Кривому Розі, – це завжди можливість долучитися до невичерпної
скарбниці інформації про наш край. Скільки знає її Григорій Джамалович, мабуть
не знає ніхто інший, свідченням чому є видані ним книги, зокрема десятитомник
«Господні зерна». Фактично щороку він радує своїх прихильників новими творами,
ось і цього разу підставою для зустрічі з учнями 9-х класів ліцею
природничо-наукового навчання стала нова
книга «Одіссея Шкіпера та Чугайстра». Нова
книжка лауреата Національної премії України імені Т.Г.Шевченка, відомого
українського письменника Григорія Гусейнова засвідчує
відому істину, що жити ізольовано від світу, охопленого безжалісною, нещадною
війною, не вдається нікому.
Це
драматична, з елементами фантастики, історія двох юнаків та собаки, на ім’я
Чугайстер, що розгортається у степовому українському місті в часи німецької
окупації.
У творчому доробку
Григорія Гусейнова більше як 30 творів, він - лауреат численних літературних
премій, у тому числі і найвищої - Національної премії імені Шевченка. Та, попри
це, письменник зізнається: аби бути впевненим у значущості своєї праці,
спілкування із читачем - річ необхідна.
середа, 9 листопада 2016 р.
День української писемності: підбірка найкращих цитат про мову
Сьогодні, 9 листопада, відзначають День української писемності та мови. Вперше свято віздначили у 1997 році, коли Президент України Леонід Кучма видав Указ № 1241/97 “Про День української писемності та мови”.
Також за православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
Додамо, що традиційно в День української писемності та мови: покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, та стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, в якому беруть участь понад 5 млн із 20 країн світу.
Підбірка найкращих висловів про мову:
середа, 19 жовтня 2016 р.
8-й інтернет-марафон ВГ "Основа"
З 25 по 27 жовтня 2016 року ВГ "Основа" проводить осінній інтернет-марафон за участю експертів-науковців, досвідчених вчителів з актуальних питань розвитку освіти, впровадження сучасних методів та технологій навчання. Переглянути тематику безкоштовних вебінарів та зареєструватися для участі можна за ПОСИЛАННЯМ.четвер, 29 вересня 2016 р.
Уроки пам’яті трагедії
Бабиного Яру
Міністерство освіти і науки рекомендує навчальним закладам провести 29-30 вересня «Уроки пам’яті трагедії Бабиного Яру та «бабиних ярів» України». Відповідний лист підписаний заступником міністра освіти Павлом Хобзеєм.
У Міносвіти зазначають, що на цих заняттях учителям варто згадати події Другої світової війни та злочини тоталітарних режимів.
Відомством надано Методичні рекомендації та список додаткової літератури до проведення уроку пам’яті, які можуть використовуватись вчителями та викладачами при підготовці до уроку.
У початковій школі пропонується передбачити уроки толерантності. Для підготовки цих уроків учителі можуть використати матеріали книги «Уроки Голокосту: мужність, пам’ять, співчуття» (Дніпро, Інститут «Ткума», 2016).
вівторок, 20 вересня 2016 р.
“Зараз дуже важливо відкрити шлюзи для того, щоб хороша дитяча книжка потрапляла в шкільні бібліотеки”, - зазначила міністр освіти і науки.
Сучасним дітям потрібні електронні книжки, - Гриневич
Для сучасних дітей необхідно створювати електронні книжки і електронні підручники, які будуть цікавими. Про це під час своєї участі у Форумі видавців у Львові наголосила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
“Я не втомлююсь повторювати, що паперовий формат книжки - це святий для нас формат, ми її дуже любимо тримати, нюхати, гортати, але для сучасних дітей ми мусимо створювати електронні книжки і електронні підручники, які будуть мати мультимедійні вкладення, цікавинки, через які дитина зможе навчатися та знайомитися зі світом, бо ці діти інші”, - сказала міністр освіти і науки.
Також за словами міністра, завдяки прозорому конкурсу підручників, що був проведений цього року, вдалося зберегти гроші і за державний кошт буде надруковано хрестоматії для початкової школи – в них будуть твори сучасних українських авторів, яких додали до програми 1-4 класів після оновлення програм.
понеділок, 19 вересня 2016 р.
У розділі "Методичні матеріали" розміщено рекомендації щодо роботи у програмі "Шкільний підручник" у 2016 році.
пʼятниця, 16 вересня 2016 р.
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек
Кожного року з 01 по 31 жовтня в Україні проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. У цьому році він проходить під гаслом "Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів".
Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек має сприяти зростанню престижності читання як культурної цінності, використанню потужного виховного потенціалу української літератури, застосуванню сучасних підходів з прищеплення навичок читання, обміну досвідом між бібліотекарями щодо його популяризації, залученню нових користувачів до бібліотек.
Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек має сприяти зростанню престижності читання як культурної цінності, використанню потужного виховного потенціалу української літератури, застосуванню сучасних підходів з прищеплення навичок читання, обміну досвідом між бібліотекарями щодо його популяризації, залученню нових користувачів до бібліотек.
вівторок, 13 вересня 2016 р.
Підручники для 8-го класу купувати не потрібно, - МОН
Батьки восьмикласників не повинні купляти підручники самостійно – держава надрукувала 120% накладу від реальної потреби. Про це йдеться у повідомленні Міністерства освіти і науки.
Зокрема, у відомстві повідомляють, що друк підручників для восьмих класів, який було здійснено за кошти державного бюджету, повністю завершено. 87,1% підручників доставлено до департаментів/управлінь освіти і науки обласних держадміністрацій, які мають надати книжки школам.
Загалом було надруковано 120 % примірників підручників від реальної потреби. Із 20 % формуватимуться спеціальні резервні фонди, з яких можна буде добрати підручники у разі потреби. Наприклад, якщо наступного року кількість восьмикласників у певній школі збільшиться.
пʼятниця, 9 вересня 2016 р.
Гриневич: в області доставлено 90 % підручників для 8 класів
Є проблеми із забезпеченням підручниками 4-7 класів, зазначила з трибуни ВР міністр освіти
Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявляє про доставку 90% підручників для 8-х класів в області. Про це вона сказала під час "Години запитань до уряду" у Верховній Раді.
"Вперше підручники для 8-го класу надруковані до початку навчального року в повному обсязі і розвозяться в області. Ми розвезли в області 90% цих підручників. Ще 10% - це пов'язано зі школами меншин і школами для дітей з особливими потребами. Це нам вдалося завдяки економії коштів. Нам вдалося здешевити підручники. Нема вже ніяких відкатів. Ми зекономили кошти і за це додрукували підручники для дітей шрифтом Брайля. Ми також додруковуємо хрестоматію для початкової школи з творами сучасних дитячих українських письменників. І це на підтримку початкової школи", - зазначила вона.
Однак, за словами Гриневич, є проблеми із забезпеченням підручниками 4-7 класів.
"Минулого року 50% було надруковано за кошти держбюджету. Другу частину мають додрукувати органи місцевого самоврядування, вони отримали на це часткову субвенцію, але ця субвенція зайшла в 3 тисячі суб'єктів -органів місцевого самоврядування. І одні з них справилися чудово, і є області аутсайдери, які не зробили цього вчасно", - зауважила міністр.
вівторок, 30 серпня 2016 р.
Переліки рекомендованої літератури для навчання учнів
Міністерство освіти і науки надіслало школам та місцевим органам управління освітою переліки навчальної літератури, що мають відповідний гриф МОН, для використання у загальноосвітніх навчальних закладах в 2016/17 навчальному році.
У відомстві зазначають, що рекомендовані переліки літератури мають на меті упорядкування навчальної літератури і програм у школах.
Зокрема, Міносвіти надано Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників для використання у початковій, основній і старшій школі. Також надано перелік програм та підручників для використання у школах з навчанням мовами національних меншин.
вівторок, 23 серпня 2016 р.
У 2016 році Україна відзначає 25-річчя своєї незалежності
24 серпня 1991 року прийнято Акт проголошення незалежності України, що був схвалений всеукраїнським референдумом 1 грудня 1991 року.
Указ Президента України №675/2015 "Про відзначення 25-ї річниці незалежності України"
Пропонуємо використати для проведення заходів до Дня незалежності України, проведення тижнів історії під загальноукраїнським гаслом “Незалежність. Від 1991-го – назавжди” матеріали виставок архівних документів, відео:
Обіцяного три роки ждуть...
У Гриневич сказали, когда напечатают учебники для 4 и 7 классов.
Учебники для учеников 4-х и 7-х классов в полном объеме напечатают только к началу второй четверти. Об этом в Ивано-Франковске для представителей СМИ перед началом областной учительской конференции сообщил заместитель министра образования и науки Украины Павел Хобзей.
"С учебниками для учеников 4 и 7 классов проблемы будут. Они связаны с тем, что министерство свою задачу на 50% выполнило, а области продолжают заключать соглашения, но столкнулись с проблемой, что все издательства заняты печатью пособий для 8 классов. Нет мощности. После первого сентября они начнут допечатывать учебники для 4 и 7 классов. Думаю, к началу второй четверти они поступят в школы", - сообщил Хобзей. Он отметил, что новые учебники для учеников 8 классов уже напечатаны и школы их получат вовремя!!!.
Как сообщалось, в прошлом году ученики 4 и 7 классов, которые начали учиться по новой программе, получили учебники только во втором полугодии. Впрочем, их количество недостаточное. Пособия печатали за средства госбюджета и за деньги местных бюджетов в соотношении 50/50
понеділок, 1 серпня 2016 р.
Шановні користувачі програми ЄСЦЕОП!
Станом на 22.06.2016 введено підручники державного компоненту навчання для 4, 7 та 8 класів. На початку липня будуть оновлені довідники спеціальної навчальної літератури.
РЕКОМЕНДОВАНО до 10 липня:
- не вносити дані по підручниках «Трудове навчання» та мистецтва для 7 класу;
- не вносити дані по підручниках для 8 класу – у кінці червня поле 8 класу буде очищено від даних для введення нових підручників, по яких ще не маємо планів завозу від МОН.
Вносити дані у «Довідники підручників» самостійно категорично заборонено. Якщо Ви не зможете знайти потрібного підручника чи є питання організаційного та технологічного характеру – телефонуйте на (066) 449 59 12, (068) 436 38 55 (Атахаджаєва Н.В.) або пишіть на адресуatahadjnv@gmail.com
Запити щодо технічних питань роботи в Програмі надсилати на електронну адресу Адміністратора school-book@ukr.net Обов'язково надсилати скріншоти при відповідних повідомленнях під час роботи з Програмою.
Для вирішення типових проблемних запитань, що виникають у користувачів, на сайті http://edu.polysoft.com.ua/ розміщені «Оновлена інструкція щодо роботи в комп’ютерній програмі «Шкільний підручник», «Методичні рекомендації щодо технічних питань роботи з програмним комплексом «Шкільний підручник v.2»
Перший урок в школах присвятять незалежності України
Міністерство освіти і науки пропонує освітянам присвятити Перший урок у новому навчальному році відзначенню 25-ї річниці незалежності України. Про це йдеться у листі МОН «Про проведення 1 вересня 2016 року Першого уроку».
Для учнів 1-4 класів пропонується така тема Першого уроку: «Це наше і це твоє». Матеріали до уроку, а саме - мультфільми, розроблено анімаційним розважально- пізнавальним телеканалом для сімей з дітьми дошкільного та шкільного віку ПЛЮСПЛЮС (http://plus-plus.tv/dyvys/programy/multserial/ce-nashe-i-ce-tvoye-ochima- ditey-651302.html).
«Проект «Це наше і це твоє» - це яскраві та зрозумілі розповіді про геніальні винаходи, природні багатства, блискучі ідеї, що прославляють нашу країну на весь світ», - зазначають у МОН.
Темою Першого уроку для учнів 5-11 класів у міністерстві пропонують визначити: «Від проголошення Незалежності до нової України».
У Міносвіти зазначають, що під час проведення уроку загальноосвітні навчальні заклади, за бажанням, можуть взяти участь у Всеукраїнському учнівському конкурсі «Зміни до Конституції – нове обличчя місця, де ти живеш!». Конкурс проводиться під патронатом Президента України за участю Національної Ради реформ, Міністерства освіти i науки України та за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Ради Європи, Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO).
Разом з тим, у Міністерстві освіти і науки наголосили, що вчитель може провести Перший урок і за власним сценарієм.
вівторок, 31 травня 2016 р.
МОН затвердило перелік підручників для 8 класу
Міністром освіти і науки підписано наказ, яким затверджено перелік підручників для учнів 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів, що друкуватимуться за кошти державного бюджету у 2016 році.
Також документом затверджено перелік підручників для учнів 8 класу, які отримали найвищі результати вибору школами, що перекладатимуться на мови національних меншин (молдовська, польська, російська, румунська, угорська) і друкуватимуться за кошти державного бюджету у 2016 році.
Відповідні переліки підручників затверджені згідно з рішенням колегії МОН, що була проведена 26 травня.
Інституту модернізації змісту освіти доручено укласти договори на видання визначених МОН підручників.
Загалом, до переліку підручників, що друкуватимуться за кошти державного бюджету включено 220 назв підручників для учнів 8-го класу.
пʼятниця, 29 квітня 2016 р.
КОНКУРС ПІДРУЧНИКІВ - 2016
Новини Репозитарію
ПЕРЕГЛЯД ПІДРУЧНИКІВ
З 29 квітня 2016 року на Репозитарії буде відкрито доступ до підручників, що отрималм гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України».
Переглянути їх зможе будь-який зареєстрований на Репозитарії користувач. Тож перший ваш крок — реєстрація (інструкцію див. на сторінці ІНСТРУКЦІЇ).
Кожен підручник надається окремо і в захищеному вигляді. Переглянути його в онлайні (у браузері) або за допомогою програми для перегляду документів PDF не можливо.
Увага! Для зменшення обсягів файлів всі підручники збережено з мінімальною якістю малюнків. У друкованих виданнях якість малюнків буде високою.
Усі дії, які вам потрібно виконати для отримання у своє розпорядження того чи іншого підручника, докладно описані у покроковій інструкції.
четвер, 28 квітня 2016 р.
Конкурс підручників був оголошений пізно, - Гриневич
Конкурс з відбору підручників для учнів 8 класів був оголошений надто пізно і вчителі матимуть мало часу для вибору підручників на електронному репозитарії. Про це, під час наради у Міністерстві освіти і науки, сказала міністр Лілія Гриневич.
«На Колегію Міністерства освіти і науки 28 квітня винесені майже 180 назв підручників, яким експерти рекомендували надати гриф Міністерства та дозволити їх використання в школі», - сказала Гриневич.
За її словами, експерти відхилили лише 10% поданих на конкурс підручників.
«Мусимо сказати чесно – це дуже малий відсоток відхилених підручників, знову маємо великий ризик, що чимало підручників не будуть якісними і ми фізично не маємо часу змінити це до 1 вересня без ризику залишити дітей знову без книг», - зазначила міністр.
Тому, за її словами, тактична задача на сьогодні – забезпечити друк підручників для 8 класу до початку нового навчального року.
Що ж стосується стратегічних планів з відбору підручників на наступні роки, то міністр анонсувала кардинальну зміну підходів.
«Цей процес більше не буде кулуарним та втаємниченим. Ми створимо публічну платформу, де підручники обговорюватимуться відкрито, ще на етапі створення. Ми вже зараз розпочинаємо цю роботу, щоб не допустити в майбутньому вирішення штучних криз в останній момент. Ми маємо працювати в інтересах дітей і тільки в їхніх інтересах будуть ухвалюватися рішення», - наголосила Лілія Гриневич.
четвер, 21 квітня 2016 р.
У МОН придумали, як забезпечити дітей підручниками
Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, під час засідання уряду, запропонувала рішення, що дозволить забезпечити підручниками учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Про це повідомляє прес-служби МОН.
Зокрема, у міністерстві повідомили, що місцеві органи влади не мали можливості закупити свою частину підручників, незважаючи на отримані кошти, через неузгодженості в нормативних документах.
«Аби надрукувати понад 6 мільйонів примірників підручників, видавництва просять передплату на закупівлю паперу. А органи місцевого самоврядування за чинними нормативними документами не мають права здійснювати передоплату. Якщо ж видавництва залучать для друку підручників кредитні кошти,- вартість підручника значно зросте», - наголосила міністр.
Вона повідомила, що міністерством підготовані зміни до відповідних урядових постанов, що дозволять органам місцевого самоврядування здійснювати попередню оплату цих послуг і надасть змогу врешті решт розв’язати цю проблему і забезпечити дітей підручниками в повному обсязі.
За підсумками засідання, уряд підтримав пропозиції Лілії Гриневич і вніс відповідні зміни до постанов КМУ № 117 від 23.04.14 р. та № 6 від 14.01.15 р., що має дозволити місцевим органам влади здійснити передоплату і забезпечити закупівлю і доставку підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів.
«Окрім того, Уряд ухвалив рішення, що дозволять своєчасно видати атестати і свідоцтва про середню освіту та провести ЗНО», - зазначають у Міністерстві освіти і науки.
Зокрема, у міністерстві повідомили, що місцеві органи влади не мали можливості закупити свою частину підручників, незважаючи на отримані кошти, через неузгодженості в нормативних документах.
«Аби надрукувати понад 6 мільйонів примірників підручників, видавництва просять передплату на закупівлю паперу. А органи місцевого самоврядування за чинними нормативними документами не мають права здійснювати передоплату. Якщо ж видавництва залучать для друку підручників кредитні кошти,- вартість підручника значно зросте», - наголосила міністр.
Вона повідомила, що міністерством підготовані зміни до відповідних урядових постанов, що дозволять органам місцевого самоврядування здійснювати попередню оплату цих послуг і надасть змогу врешті решт розв’язати цю проблему і забезпечити дітей підручниками в повному обсязі.
За підсумками засідання, уряд підтримав пропозиції Лілії Гриневич і вніс відповідні зміни до постанов КМУ № 117 від 23.04.14 р. та № 6 від 14.01.15 р., що має дозволити місцевим органам влади здійснити передоплату і забезпечити закупівлю і доставку підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів.
«Окрім того, Уряд ухвалив рішення, що дозволять своєчасно видати атестати і свідоцтва про середню освіту та провести ЗНО», - зазначають у Міністерстві освіти і науки.
четвер, 14 квітня 2016 р.
Уряд перерозподілив кошти на підручники
Уряд здійснив перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству освіти і науки на 2016 рік. Відповідне розпорядження оприлюднено на сайті Урядового порталу.
Згідно з рішенням Кабінету Міністрів, зменшено обсяг видатків освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на 290 102,8 тис. гривень.
В той же час збільшено обсяг на забезпечення діяльності Малої академії наук України, надання позашкільної освіти державними позашкільними навчальними закладами, заходи з позашкільної роботи, здійснення методичного та матеріально-технічного забезпечення діяльності навчальних закладів, проведення всеукраїнських та міжнародних олімпіад у сфері освіти, Всеукраїнського конкурсу "Учитель року".
Кошти планується направити на проведення міжнародних та всеукраїнських заходів з виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді та проведення всеукраїнських масових заходів з національно-патріотичного виховання, зокрема, Форуму українських патріотичних справ "Ми - Українці!", III фінального етапу гри "Сокіл" ("Джура"), забезпечення участі команди України у міжнародній учнівській олімпіаді з інформатики.
Окрім того, даний перерозподіл забезпечує видатки на видання, придбання, зберігання і доставку підручників і посібників для учнів загальноосвітніх навчальних закладів державної та комунальної власності у 2016 році.
Згідно з рішенням Кабінету Міністрів, зменшено обсяг видатків освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на 290 102,8 тис. гривень.
В той же час збільшено обсяг на забезпечення діяльності Малої академії наук України, надання позашкільної освіти державними позашкільними навчальними закладами, заходи з позашкільної роботи, здійснення методичного та матеріально-технічного забезпечення діяльності навчальних закладів, проведення всеукраїнських та міжнародних олімпіад у сфері освіти, Всеукраїнського конкурсу "Учитель року".
Кошти планується направити на проведення міжнародних та всеукраїнських заходів з виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді та проведення всеукраїнських масових заходів з національно-патріотичного виховання, зокрема, Форуму українських патріотичних справ "Ми - Українці!", III фінального етапу гри "Сокіл" ("Джура"), забезпечення участі команди України у міжнародній учнівській олімпіаді з інформатики.
Окрім того, даний перерозподіл забезпечує видатки на видання, придбання, зберігання і доставку підручників і посібників для учнів загальноосвітніх навчальних закладів державної та комунальної власності у 2016 році.
четвер, 7 квітня 2016 р.
До уваги бібліотекарів, вчителів історії, класних керівників та всіх небайдужих мешканців м. Жовті Води!
Віднедавна 28 вулиць, 1 майдан та 8 провулків у Жовтих Водах отримали нові назви. Таке рішення прийняла сесія міської ради від31.12.2015 № 464/01-08р-15, керуючись відповідними законами.
Пропоную вашій увазі презентацію з краєзнавства "Нові імена вулиць".
субота, 2 квітня 2016 р.
Міжнародний день дитячої книги
Починаючи з 1967 року з ініціативи і за рішенням Міжнародної ради з дитячої книги (IBBУ) 2 квітня, в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена, весь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги, підкреслюючи тим самим важливу роль дитячої книги у формуванні духовного і інтелектуального обличчя нових поколінь Землі.
пʼятниця, 1 квітня 2016 р.
З метою якісного методичного супроводу
підручників видавництва протягом навчального року, підтримуючи численні
прохання вчителів, з 28 березня 2016
року видавництво започатковує проект «Інтерактивна школа творчого вчителя» на базі постійно діючої вебінарної платформи.
Підписатися на:
Дописи (Atom)