середа, 29 серпня 2018 р.

Цьогоріч учні перших, п'ятих та десятих класів розпочнуть навчальний рік без підручників
Цьогоріч учні перших, п'ятих та десятих класів першого вересня залишаться без підручників з деяких предметів. Це викликано тим, що друк цих підручників затримується. Про це під час засідання уряду повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Вона зазначила, що така затримка викликана тим, що цьогорічний прогнозований наклад друку підручників в Україні становить 18,5 мільйонів примірників, що в два з половиною рази більше, ніж у попередні роки.  Гриневич розповіла, що зараз друкується три лінійки підручників у зв’язку з реформою освіти, а також двомовні словники для шкіл з мовою навчання національних меншин, хрестоматії, посібники і методичні матеріали. Міністр наголосила на наявності у Міносвіти чіткого плану щодо доставки підручників. Так, у серпні, мали бути доставлені підручники для першокласників, у липні - для 5-х класів, у вересні - для 10-х класів. «Але в реальності все посунулося на місяць-півтора. 80% підручників для 5-х класів вже доставлено до обласних баз, і місцеві органи самоврядування розвозять їх до шкіл. Триває друк і починається доставка підручників для 1-го класу. 10-й клас зараз друкується, і вони будуть розвезені у кожну школу лише у листопаді… але вперше електронні версії підручників повністю розміщено на сайті міністерства», - пояснила Гриневич. 




В Електронній бібліотеці Інституту модернізації змісту освіти опубліковано електронні версії підручників для 1, 5 та 9, 10 класів, двомовні словники, посібники серії «Шкільна бібліотека» та методичні матеріали для педагогів. https://lib.imzo.gov.ua/
Електронні версії підручників у pdf – форматі будуть у відкритому безоплатному доступі упродовж 5 років із часу їх оприлюднення. Вони покликані допомагати учням в успішному освоєнні навчальної програми, підсиленні ефекту пізнання та полегшити і професійну діяльність сучасного вчителя.
Також на сайті ІМЗО опубліковано гіперпосилання на електронні версії підручників для 4,7,8 класів, які фізично розміщені на веб-сайтах видавництв.

https://imzo.gov.ua/…/elektronni-versiji-pidruchnykiv-dlya…/

Тут підручники для 1, 5 та 10 кл. 2018р.



понеділок, 27 серпня 2018 р.

ЗВЕРНЕННЯ ДО ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕКАРІВ

Шановні бібліотекарі! На початку кожного навчального року ви з надією очікуєте новин, котрі змінять нинішнє становище підрозділу, визначать перспективи і напрями його реформування в руслі змін в освіті. Багато фахівців розраховують підвищувати свій професійній рівень задля збереження робочого місця для продовження своєї улюбленої справи.
На жаль, і цього року втішних новин з боку МОН не надходить. Не задовольняють потреби шкільних бібліотекарів також курси підвищення кваліфікації в обласних ІППО. Їх зміст навіть критиці не піддається. Так триває вже 27 років.
У ході впровадження Всеукраїнського експерименту «Шкільна електронна бібліотека «ШБІЦ-інфо» нами створено теоретичні засади, накоплено чимало практичного матеріалу, технологічний та організаційний досвід з трансформації бібліотеки в сучасний шкільний бібліотечно-інформаційний центр (ШБІЦ). Це і дозволяє нам запропонувати своє бачення перспективного розвитку бібліотеки, базуючись на досягнутому.
Така пропозиція буде реалізовуватися через КОНСУЛЬТАТИВНО-ТРЕНІНГОВИЙ ЦЕНТР, який утворено Українським інститутом нормативної інформації.
Завданням центру є: допомога бібліотекарям в перебудові роботи підрозділу; створення ШБІЦ; налагодження нової системи інформацій ного забезпечення школи на основі сучасних технологій; формування високого професійного рівня бібліотекарів – інформаційних адміністраторів.
Робота центру організовується за окремими курсами. Першим із них стане курс для шкільних бібліотекарів під назвою «Перетворення шкільної бібліотеки в шкільний бібліотечно-інформаційний центр». Він є визначальним для вирішення проблем функціонування бібліотеки в навчальному закладі, запорукою і гарантією успіху в розгортанні нової системи інформаційного забезпечення школи.
Згодом будуть організовані інші курси з проведення сучасних бібліотечних уроків, вивчення інформаційної культури, медіаосвіти, фінансової грамотності тощо. Слухачами стануть як бібліотекарі, так і педагоги, які бажають підвищити свої пізнання в новітніх напрямах факультативної і навчальної роботи.
Слухачі забезпечуватимуться методичними, інструктивними документами, пропонуватимуться електронні засоби. Після завершення курсу слухачам буде видаватися сертифікат, що слугуватиме вагомим аргументом при атестації, а затим – і сертифікації фахівців.
Підготовча та організаційна робота буде проводитися у вересні, а перші заняття пройдуть у жовтні. На початках намічається проведення одноденних курсів. Вартість проходження складає 300 грн. Місце проведення – м. Київ. На перших заняттях очікуємо на зустріч з активними бібліотекарями, які вже тривалий час працюють разом з нами з питань утворення ШБІЦ.
Отже, від сьогодні відкривається можливість стати слухачем курсу для шкільних бібліотекарів. З цією метою просимо звертатися до Консультативно-тренінгового центру (керівник Маслова Анастасія Юріївна) за телефонами:
044) 528-28-75; 528-22-16; (050) 92-92-208; (097) 257-85-37, або електронною поштою: amaslova@ifl.com.ua
Наші фахівці мають намір розгорнути на Фейсбук-сторінці «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр» активне обговорення питань, що стосуватимуться функціонування нового центру та навчання бібліотекарів. Просимо слідкувати за наступними повідомленнями.
Керівник проекту Юрій Зражевський

середа, 22 серпня 2018 р.

Лист МОН від 20.08.2018 № 1/9-503 “Про переліки навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у закладах загальної середньої освіти”


Лист МОН
 від 20.08.2018
 № 1/9-503
Органам управління освітою обласних,
Київської міської державних
адміністрацій, закладам післядипломної
педагогічної освіти, закладам загальної
середньої освіти
Про переліки навчальної літератури,
рекомендованої Міністерством освіти і науки України
для використання у закладах загальної середньої
освіти
Шановні колеги!
З метою упорядкування навчальної літератури, що рекомендується для використання в навчально-виховному процесі навчальних закладів, Міністерство освіти і науки України розміщує на офіційному веб-сайті Міністерства:
Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання у початкових класах закладів загальної середньої освіти з навчанням українською мовою, (https://goo.gl/Zgfw1C);
Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в основній і старшій школі закладів загальної середньої освіти з навчанням українською мовою, (https://goo.gl/93BNko);
Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання у закладах загальної середньої освіти з навчанням мовами національних меншин, (https://goo.gl/wEfgey).
Із зазначеними переліками можна ознайомитися за вказаними посиланнями.
Окрім цього, звертаємо увагу на те, що вказані переліки постійно доповнюватимуться новими назвами навчально-методичних посібників за результатами розгляду відповідними предметними комісіями Науково-методичної ради з питань освіти МОН України, оновлюватимуться з урахуванням терміну дії грифів, наданих навчальній літературі Міністерством освіти і науки України, і будуть доступними для ознайомлення в режимі онлайн
З повагою
Заступник Міністра     Павло Хобзей

понеділок, 20 серпня 2018 р.

10 сучасних книг для дітей, які викликали фурор у всьому світі

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек - 2018 «Шкільна бібліотека - центр творчого розвитку дитини» (до100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського)
Секція працівників шкільних бібліотек Української бібліотечної асоціації підготувала Методичні рекомендації до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек - 2018 «Шкільна бібліотека - центр творчого розвитку дитини» (до100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського)

Наказ МОН України від 12.08.2014 № 931. Лист ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» від 19.07.2018 № 22.1/10-2570.