четвер, 30 вересня 2021 р.

 

Щороку 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Це свято встановлено в Україні Указом Президента України від 14.05.1998 р. № 471/98, враховуючи великий внесок бібліотек України у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури, необхідність дальшого підвищення їх ролі у житті суспільства.

Вітання з професійним святом приймають бібліотекарі – провідники у світ знань, казок, подорожей, фантастики, наукових відкриттів. Їм відомі секрети класифікації книг, складання бібліографічних довідників та каталогів.

Звичайно, зараз можна завантажити й купити майже будь-яку книгу, але! По-перше, усіх книг не купиш, а в бібліотеці їх можна взяти абсолютно безкоштовно. А по-друге, в бібліотеці є особлива, чарівна «книжкова» атмосфера, яка об’єднує однодумців. Адже сучасна бібліотека поєднує в собі освіту та інформування, надаючи доступ до свого фонду, та, крім цього, відкриває електронний ресурс для читачів. Її функції стають значно ширшими, адже там проводять виставки, конференції, брифінги та творчі вечори.

Бібліотека сьогодні – це точка опори, на якій будується простір культурного суспільства. Бібліотеки як скарбниці знань та інформації активно впливають на процеси розвитку економіки, науки, освіти, культури.

У цей день щиро вітаємо всіх бібліотекарів із професійним святом – Всеукраїнським Днем бібліотек!

Бажаємо вам добра, міцного здоров’я, творчої наснаги, відчуття впевненості у необхідності своєї справи. Щастя, добробуту та любові вам і вашим родинам!

середа, 29 вересня 2021 р.

 

29 вересня відбудеться Національний урок пам’яті, приурочений до 80-х роковин трагедії в Бабиному Яру


29 вересня 2021 року, в усіх українських закладах загальної середньої освіти відбудеться Національний урок пам’яті, приурочений до 80-х роковин трагедії в Бабиному Яру.

Національний урок пам’яті покликаний сприяти формуванню стійкого негативного ставлення громадян до фактів дискримінації, зневаги до людської гідності та зазіхань на право на життя. Також він має на меті розкрити сутність трагедії Голокосту в Україні та висвітлити тему розстрілів у Бабиному Яру, розвивати навички критичного мислення через аналіз джерел та розширити сучасне сприйняття процесу вивчення історії.

Урок проводиться спільно Міністерством освіти і науки України та Меморіальним центром Голокосту “Бабин Яр”.

Початок: 10:00.

Трансляція заходу відбудеться на Youtube-каналі та Facebook-сторінці МОН, а також на Facebook-сторінці МЦ Бабин Яр.

Читайте також: Методичні рекомендації та інформаційні матеріали до Дня пам’яті трагедії Бабиного Яру

Бабин Яр

вівторок, 21 вересня 2021 р.

 


Про проведення обласного етапу Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у жовтні 2021 року
Тема обласного етапу Всеукраїнського місячника - "Дніпропетровщина - наш рідний край"

Переглянути лист ДАНО

Рекомендації  ДНУ "Інститут модернізіації змісту освіти" і Державної науково-педагогічної бібіліотеки ім.В.Сухомлинського

вівторок, 14 вересня 2021 р.

 Книга «Наші. Інженерна історія України»

Жовтоводський ліцей є постійним учасником всеукраїнського проєкту  "Інженерний тиждень" . Це неймовірно цікаво, захоплююче та пізнавально!

Радіємо, що бібліотека Жовтоводського ліцею  стала одною із тих 500 щасливчиків, яким пощастило отримати безкоштовно  чудову книжку про українських інженерів від авторки Olena Shulga та команди Інженерний тиждень. Книга неймовірна, її дуже не вистачало читачам нашої бібліотеки! Раді бути причетними до проєкту.  Все в наших руках!


50 історій про українських інженерів та інженерок і їх винаходи. Українців, чиї відкриття змінювали світ ще 100−200 років тому. Тих, чиї наукові ідеї вражали та прискорювали розвиток світової науки. Тих, хто надихає і сьогодні.


Заповнюйте форму, діліться нею з колегами: https://bit.ly/3lwBSqm
Книга класна і вона варта того, щоб потрапити до дитячих чи підліткових рук.

четвер, 2 вересня 2021 р.

 

Усі замовлені підручники для учнів 4 та 8 класів надруковані та доставлені

Усі замовлені підручники для учнів 4 та 8 класів надруковані та доставлені до книжкових баз обласних органів управління освітою, повідомляє ІМЗО.

У разі відсутності підручників для будь-яких класів у закладі освіти, просимо звертатись до департаменту (управління) освіти і науки області для здійснення перерозподілу в межах області (міста, району).

Звертаємо увагу, з резервного фонду навчальної літератури Міністерства освіти і науки, в разі відсутності в області, також можуть бути надані підручники, проте потреба в них та відсутність у закладі будуть перевірятись в інформаційно-телекомунікаційній системі «Державна інформаційна система освіти».

Телефон гарячої лінії: 248-25-21

субота, 28 серпня 2021 р.

 


29 серпня – День пам'яті захисників України

29 серпня відзначають День пам'яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. День встановлений «на підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування пам'яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу у суспільстві...» відповідно до Указу Президента від 23 серпня 2019 року № 621/2019.



 

Станом на 27 серпня 2021 року, за даними державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», доставлено до обласних книжкових баз 4 млн 505 тис. 363 підручники для учнів 4-х класів Нової української школи (92,35% загального плану доставки).

Повністю забезпечено підручниками Волинську, Рівненську та Чернігівську області й діаспору, майже 100% – у Вінницькій (99,70%), Хмельницькій (99,61%), Луганській (98,89%), Херсонській (98,85%), Миколаївській (98,76%), Донецькій (97,49%),  Харківській (96,29%), Дніпропетровській (95,40%) областях. Водночас триває доставлення підручників до місцевих органів управління освітою.

Електронні версії підручників для 4-х класів у форматі «.pdf» розміщені в Електронній бібліотеці ІМЗО у вільному доступі.  Наразі оприлюднено 100% підручників, у тому числі підручники для 4-х класів ЗЗСО, що перекладені мовами національних меншин.

Пришвидшено доставлення підручників для 8-х класів закладів загальної середньої освіти. Якщо станом на 9 серпня 2021 року було доставлено до книжкових баз областей 583 тис. 377 підручників (11,68% загального плану доставки), то наразі кількість доставлених для областей підручників становить 2 млн 446 тис. 519 або 48,96% загального плану доставки.

Гаряча лінія щодо видання та доставлення підручників: (044) 248-25-21, (044) 248-25-27.


вівторок, 17 серпня 2021 р.


 Реально круто. Відеонариси про Україну та українців у техніці пісочної анімації. Проєкт «30 років – 30 уроків». https://sites.google.com/view/30rokiv30urokiv/...
Авторський колектив проєкту:
Юлія Федорова, завідувач НМЛ виховної роботи і формування культури здоров'я КЗ "КОІППО імені Василя Сухомлинського", кандидат педагогічних наук
Сергій Пляка, методист НМЛ виховної роботи і формування культури здоров'я КЗ "КОІППО імені Василя Сухомлинського"
Сергій Колісніченко, методист НМЛ виховної роботи і формування культури здоров'я КЗ "КОІППО імені Василя Сухомлинського"
Євгенія Сілант’єва, директор КЗ "Центр дитячої та юнацької творчості" м. Кропивницького
Оксана Качуровська, завідувач відділу КЗ "Центр дитячої та юнацької творчості" м. Кропивницького
Сергій Коломоєць, учитель історії Улянівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Попельнастівської сільської ради Олександрійського району Кіровоградської області

четвер, 12 серпня 2021 р.

 


Про переліки навчальної літератури та навчальних програм, рекомендованих МОН для використання в освітньому процесі закладів освіти у 2021/2022 навчальному році

Лист МОН від 09.08.2021 № 1/9-404 “Про переліки навчальної літератури та навчальних програм, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в освітньому процесі закладів освіти у 2021/2022 навчальному році”

Органам управління освітою обласних, Київської  міської  державних
адміністрацій, закладам післядипломної педагогічної освіти,
закладам загальної середньої та дошкільної освіти,
спеціальним закладам загальної середньої освіти
для осіб з особливими освітніми потребами

Про переліки навчальної літератури та навчальних програм,
рекомендованих Міністерством освіти і науки України
для використання в освітньому процесі закладів освіти
у 2021/2022 навчальному році

З метою упорядкування літератури, що рекомендується для використання в закладах освіти, Міністерство освіти і науки України надає переліки навчальної літератури та навчальних програм, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в освітньому процесі закладів освіти у 2021/2022 навчальному році:

  • у закладах дошкільної освіти (https://goo.gl/17YmaJ); у початкових класах закладів загальної середньої освіти з навчанням українською мовою (https://goo.gl/Zgfw1C);
  • у 5-11 класах закладів загальної середньої освіти з навчанням українською мовою (https://goo.gl/93BNko);
  • у закладах загальної середньої освіти, де є класи (групи) з навчанням мовами національних меншин (http://bit.ly/2Wn1Goi);
  • у закладах загальної середньої освіти для осіб з особливими освітніми потребами (http://bit.ly/21nbGsO).

Ознайомитися із зазначеними переліками можна за вказаними покликаннями.

За результатами розгляду відповідних предметних (галузевих) експертних комісій переліки навчальної літератури та навчальних програм, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в освітньому процесі закладів освіти, постійно доповнюватимуться новими назвами, оновлюватимуться з урахуванням терміну дії грифів, наданих навчальній літературі та навчальним програмам Міністерством освіти і науки України, та будуть доступними для ознайомлення в режимі онлайн.

Заступник Міністра Віра Рогова

 

Доставка підручників до закладів освіти

 


Посібники серії "Шкільна бібліотека"

Переглянкти презентацію можна тут

середа, 21 квітня 2021 р.

Презентація книги "Відлуння рудого лісу в жовтій воді"  з нагоди 35-річниці вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків Чорнобильської АЕС

 Чорнобильський вітер по душах мете,

Чорнобильський пил на роки опадає.
Годинник життя безупинно іде,
Лиш пам’ять, лиш пам’ять про все пам’ятає.
О. Матушек
Чорнобиль… Слово це стало символом горя і страждання, покинутих домівок.
Минуло 35 років від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія – техногенно-екологічна катастрофа, спричинена вибухом реактора четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, яка нанесла непоправної шкоди довкіллю та здоров’ю людей. Якби не подвиг простих людей, які, ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й для всього світу. Низький уклін всім, хто боровся зі страшною бідою. Священна пам'ять про Ваш подвиг не згасне у віках і збережеться в серцях народу.
20 квітня 2021 року в КЗЗСО «Перспектива» відбулася презентація другої книги «Відлуння рудого лісу в жовтій воді» бібліотекарям закладів освіти міста. Презентували видання люди, дякуючи яким книга вийшла друком: ліквідатор аварії на ЧАЕС Сікун Віктор Андрійович, голова Жовтоводської організації ветеранів Кучер Лідія Василівна, представники ветеранської організації - Покуліта Людмила Андріївна, Чепіга Анатолій Сергійович.
Чи багато ми знаємо про Чорнобиль? Так, багато і різне. І все ж поява цієї книги – явище закономірне. Адже це видання – авторський колективний проект , який розповідає про жовтоводців різних підприємств, організацій, установ міста, людей різних професій: слюсарів, електриків, зварювальників, водіїв, машиністів, медичних працівників, кухарів, будівельників, які брали безпосередню участь у ліквідації наслідків аварії однієї з найстрашніших катастроф XX століття.