понеділок, 31 липня 2017 р.

Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації


Кабінет Міністрів вирішив перевести українські бібліотеки на використання універсальної десяткової класифікації (УДК) замість бібліотечно-бібліографічної класифікації (ББК).
«В Україні для систематизації видавничої продукції паралельно використовують дві системи: УДК і ББК. Система УДК – світова, її використовують 130 країн, ББК – це радянська розробка 60-х років минулого століття, яка і зараз має офіційний статус у Росії», – сказав голова Державного комітету з питань телебачення і радіомовлення Олег Наливайко під час обговорення.
Постанова передбачає відмову від використання бібліотечно-бібліографічної класифікації та поступове переведення бібліотек-користувачів на універсальну десяткову класифікацію як міжнародну систему.

пʼятниця, 7 липня 2017 р.

15 сучасних українських книжок, які стали культовими

Андрухович, Забужко, Жадан, Курков, Матіос: 15 знакових книжок, які має прочитати кожен українець.
Днем неофіційної смерті української радянської літератури слід вважати 25 серпня 1991 року. Це не буде помилкою й перебільшенням. Письменники з квитками Компартії України очолили національно-визвольний рух та пішли в політику, не ставши в ній авторитетами. Натомість лідерами думок у царині культури бути перестали.

четвер, 6 липня 2017 р.




Нові підручники для 9 класу друкуються цілодобово


Видавництво «Ранок» повідомляє, що підручники для 9 класу, які цього року друкуватимуться підприємством, отримали дозвіл на друк і були відправлені до типографії.
Зокрема, у видавництві зазначають, що мова йде про 28 підручників, серед яких 8 у м’яких обкладинках, так званого євростандарту. Загальний наклад підручників, що друкуватиме видавництво, цього року складе більш як 2 млн примірників.
Уже в серпні школи отримають підручники нового покоління. Чим вони відрізняються від попередніх? Перш за все змістом. Під час їх підготовки автори та редактори видавництва «Ранок» враховували вимоги часу, коли нова українська школа переходить від школи знань до школи компетентностей — саме таку мету ставить перед українською школою майбутнього Міністерство освіти.